Menu strony

Pomysł na wykończenie podłogi: płytki

Remont domu nie jest przyjemna, ale aranżacja wnętrza i wybór ozdób już tak. Rzadko zatrudniamy architekta wnętrz i samodzielnie musimy zmierzyć się z wyborem dobrych płytek. Podłoga musi być naprawdę zaplanowana.


Trzeba zapamiętać, że podłoga musi być praktyczna, pomimo to, że jest ważnym zdobiącym detalem wnętrza. Parkiet z drewna nadaje charakteru i świetnie pasuje do pokoju dziennego. Płytki podłogowe są będą pasowały wszędzie tam, gdzie bywa wilgoć i w pomieszczeniach, w których trudniej zachować czystość. Często wybierane krajowe firmy to między innymi Paradyż płytki.

Salon w stylu fusion
Firmy produkujące płytki tworzą serie w coraz modniejszych konfiguracjach i sugerują innowacyjne pomysły dla wszystkich. Dzisiaj można więc kupić niestandardowe faktury, rozmiary, a nawet kształty płytek, nie wspominając już o kolorach. W kuchni najlepiej sprawdza się ceramika. W tych pomieszczeniach podłoga wiele znosi, bo jest mokro i wilgoć wdziera się w każdym kącie. Ceramiczna płytka nie ma problemu również z upadkami ciężkich przedmiotów. Taka podłoga może świetnie nadać się do przedsionka.

W salonie kąpielowym posadzka jak wiadomo nie może być niebezpieczna, stąd też należy wybrać najlepszą strukturę, gwarantujacą komfort. Właściwie trudno urządzić łazienkę bez kaferków, chociaż najmodniejsze pomysły to np. panele szklane. Polskie Tubądzin płytki są tak ciekawe, że każdy wymagający kupi coś dla siebie, nie odchdzac nietypowych rozwiązań.

Pociadacze zwierząt nierzadko rezygnują z parkietów i paneli dla płytek. Przede wszystkim z powodu, że nie niszczy się i po prostu szybko się myje. Innym czynnikiem jest też to, że psy są bezpieczniejsze na należycie dopasowanych kaflach.

Poza tym najmodniejsza terakota ma nietuzinkowe ornamenty, więc pasuje w salonie. Trwałe Opoczno płytki mogą też dobrze prezentować się jak tradycyjne panele. Wszystko jest w zależności od pomysłu według którego aranżujemy dom i czy nawyk pozwoli przełamać się. W końcu to nie do końca powszechne rozwiązanie w ekskluzywnych salonach.
1 2