Menu strony

Sprawny wybór płytek podłogowych

Remontowanie mieszkania nie jest komfortowa, ale meblowanie i zakupy owszem. Rzadko zatrudniamy profesjonalistę i samodzielnie walczymy z wyborem odpowiednich płytek. Podłoga musi być naprawdę zaplanowana.
Najważniejsze, żeby pamiętać, że podłoga ma być praktyczna, pomimo to, że jest bardzo ważnym elementem ozdoby domu. Parkiet z drewna nadaje charakteru i świetnie pasuje do sypialni. Płytki podłogowe są jednak dobrym wyborem tam, gdzie jest mokro i gdzie po prostu brudzimy. Często wybierane polskie firmy to chociażby Paradyż płytki.

W wolnej chwili

Jakie płytki będą najwłaściwsze do naszej łazienki?

Remont czy także aranżacja nowo powstałej łazienki to nie lada wyzwanie. Jednym z ważniejszych elementów łazienki są płytki. By wybrać te perfekcyjne powinno poradzić się zawodowców, którzy robią naszą łazienkę. Kiedy jednak sami mamy zamiar to zrobić to należy posiąść cenną wiedzę na temat płytek do łazienki.


Salon w stylu fusion
Producenci glazury tworzą serie w nowych kształtach i proponują innowacyjne pomysły dla estetów. W sklepach można już kupić najróżniejsze faktury, rozmiary, a nawet kształty terakoty, nie mówiąc już o kolorystyce. W kuchniach i łazienkach najlepiej daje radę podłoga z płytek ceramicznych. Tutaj podłoga wiele znosi, a jest mokro i wilgoć jest wszędzie. Ceramika daje radę też z upadkami ciężkich przedmiotów. Zdecydowania taka podłoga pasuje też do przedsionka.

W łazience posadzka jak wiadomo nie może się ślizgać, dlatego trzeba wyszukać nieśliską strukturę, gwarantujacą komfort. Ciągle trudno wyobrazić sobie łazienkę bez ceramicznych płytek, mimo że najmodniejsze koncepcje już od nich odchodzą. Znane Tubądzin płytki są tak designerskie, że nawet maruda znajdzie coś w swoim stylu, nie odchdzac szalonych rozwiązań.

Miłośnicy psów i kotów czasami rezygnują z paneli podłogowych na rzecz terakoty. Przede wszystkim z powodu, że jest odporna na zarysowania i łatwiej ją pielęgnować. Kolejnym powodem jest też to, że zwierzęta mniej się ślizgają na dobrze wybranych kaflach.

Poza tym modna terakota ma najróżniejsze ornamenty, więc nie dziwi już w pokoju dziennym. Podłogowe Opoczno płytki mogą też dobrze pozorować normalne panele. To jest w zależności od stylu w jakim projektujemy mieszkanie i czy nawyk pozwoli przełamać się. Przecież nie całkiem znane koncepcje w typowych pokojach dziennych.
1 2